مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

تبلیغات

تعمیر بارکد خوان
قیمت بارکد خوان
نکات کلیدی خرید بارکد خوان

کدگذاری معیار برای طراحی بارکد و ساخت بارکد خوان

10 / 10
از 1 کاربر

کدگذاری معیار برای طراحی بارکد و ساخت بارکد خوان با گذشت زمان بسیار پیشرفته شد بارکد خطی اولین نسل بارکد ها محسوب می شود . این بارکد به صورت تعدادی خط موازی در کنار هم چاپ می شود و قادر به ذخیر اطلاعات است . البته مقدار اطلاعات ثبت شده در این بارکد محدود است بارکد خطی از قدیم تا به امروز تغییرات زیادی داشته است اولین بارکد های خطی به شکل دایره ای بودند و بیشتر شبیه صفحه هدف یا همان سیبل تیراندازی بودند. ولی به مرور اشکال مختلف و ساده تری از این بارکد به وجود آمد که علاوه بر ظاهر بهتر و ساده تر قابلیت ذخیره اطلاعات بیشتری را نیز دارد . همچنین بارکد های جدید خطی بهتر توسط بارکد خوان خوانده می شوند . البته بخاطر اینکه می توان بارکد های های خطی را می توان با طراحی ها و کدگذاری های مختلفی طراحی و چاپ کرد و محدودیتی در آن وجود ندارد هر فردی می تواند با استفاده از نرم افزار های طراحی بارکد اقدام به به طراحی و چاپ بارکد کنند. البته برای اینکه بتوانیم این بارکد ها را با دستگاه بارکد خوان پردازش کنیم باید کد های آن و تعاریفش برای دستگاه بارکد خوان تعریف شده باشد. در صورتی که کدگذاری ها و تعایف آن ها در سیستم عامل بارکد خوان ثبت نشده باشد بارکد خوان نمی تواند آن ها را پردازش کند. و تنها تعدادی عدد را به شما نشان خواهد داد که معنی و مفهومی برای شما ندارد .
برای اینکه بخواهیم از بارکد ها و بارکد خوان به صورت عمده و در صنایع مختلف و در تجارت ها استفاده کنیم باید یک نوع کدگذاری را به عنوان کدگذاری معیار تعریف کنیم تا علاوه بر اینکه در تمام دنیا بتوان با یک زبان کدگذاری کرد ، برای دستگاه بارکد خوان نیز کد های مشخص شده تعریف شوند تا بارکد خوان در هر مکانی بتواند بارکد را پردازش کند. توضیح ساده این مطلب این است که همانگونه که برای اینکه تمام مردم در ارتباطات اجتماعی با هر زبان و از هر کشوری بتوانند با هم ارتاط بر قرار کنند و مفاهیم مورد نظر خود را منتقل کنند، یک زبان به عنوان زبان معیار تعریف شده است که تمام افراد در هر نقطه ای می توانند با این زبان مفاهیم خود را به دیگری برسانند، در مورد بارکد و بارکد خوان نیز این موضوع صدق می کند .
به همین دلیل موسسات بین المللی به این فکر افتادند که کد گذاری مشخصی را برای بارکد تعریف کنند که به عنوان کدگذاری معیار برای طراحی بارکد در تمام دنیا استفاده شود و سازندگان بارکد خوان نیز با تعریف همان کدگذاری برای دستگاه های بارکد خوان پردازش آن را در تمام نقاط دنیا امکان پذیر و آسان کنند . این موسسات بین المللی چند استاندارد برای طراحی بارکد تعریف کردند که هر کدام با در نظر کاربرد ها و استفاده های مختلف برای صنایع و فعالیت گوناگونی استفاده می شود . این استاندارد ها به عنوان زبان کدگذاری معیار در تمام دنیا شناخته می شوند و تمام شرکت ها و صنایعی که می خواهند از بارکد برای محصولات و تولیدات خود استفاده کنند برای طراحی بارکد از این سیستم استفاده می کنند. همچنین سازندگان بارکد خوان نیز در ساخت بارکد خوان همین استاندارد ها را برای دستگاه تعریف می کنند .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()