مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

تبیلیغات

نکات کلیدی خرید بارکد خوان
تعمیر بارکد خوان
قیمت بارکد خوان

آشنایی با بارکد و بارکد خوان

10 / 10
از 3 کاربر

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد خطوط حک شده بر روی کالا ها و محصولات مواد غذایی که همه روزه با آن مواجه هستید چه مفهومی را بیان میکنند .

بارکد شناسان مرکز پاسخ گویی به این سوال می باشد و سعی بر آن دارد که با شناسایی بارکد و بارکد خوان و اطلاع از نوع و روش اسکن بارکد مشتریان در راستای خرید موفق همراهی نماید ، خرید بارکد خوان کار ساده ای نخواهد بود و نیاز به تحقیق و مطالعه دارد .

بارکد تقریبا در تمامی بخش های مختلف زندگی ما وجود دارد و هر کدام مفهوم خاصی را بیان می کند زبان این بارکد ها تنها توسط دستگاهی به نام بارکدخوان قابل فهم می باشد . دستگاه بارکد خوان از سه نوع بارکد خوان بی سیم ، بارکد خوان دستی و بارکد خوان ثابت تشکیل شده است .

- بارکد خوان سیار :

این نوع بارکد خوان تشکیل شده از یک نمایشگر ، اسکن کننده ی بارکد و یک صفحه کلید کوچک به منظور انتقال داده های مورد نظر مانند تعداد کالا و .. می باشد . انتقال اطلاعات از طریق این نوع بارکد اسکنر به صورت بلادرنگ صورت می پذیرد همچنین اطلاعات را در حافظه نگه می دارند و با قرار گرفتن در ماشین ، کیف و یا دست عملیات خواندن اطلاعات را انجام می دهد .

- بارکد ریدر ثابت :

این نوع بارکد اسکنر با اتصال به کامپیوتر عملیات اسکن بارکدها را پس از هر بار خواندن به کامپیوتر انتقال می دهد این نوع دستگاه به قدری سریع کار میکند که بسیاری از کاربران ترجیح می دهند از آن به عنوان صفحه کلید دوم نیز استفاده نمایند از طریق این نوع بارکد ریدر وقتی بارکد اسکن می شود اطلاعات به سرعت از طریق داده الکتریکی به کیبرد انتقال داده می شود و اطلاعات بر روی صفحه نمایش داده می شود .

بارکد خوان ثابت از نوع دیگری نیز تشکیل شده است به این شکل که از طریق کابل RS232 به کامپیوتر متصل شده و اطلاعات را به صورت کد ASCII به برنامه معرفی می کند .

- بارکد خوان بی سیم :

این نوع بارکد اسکنر به طور مستقیم به کامپیوتر متصل نمی شود بلکه در حافظه ی خود این اطلاعات را ذخیره کرده و سپس با استفاده از پایه اطلاعات به کامپیوتر انتقال داده می شود قابل به ذکر است که پایه اطلاعات حتما باید برای انتقال اطلاعات به کامپیوتر تهیه شود .

این نوع بارکد ریدر برای مصارفی استفاده می شود که بارکد خوان به صورت سیار کار کرده و اطلاعات در لحظه قابل نیاز نیستند .

بارکد خوان چگونه کار میکند ؟

در هر بارکد خوان یک پایه برای مرتبط ساختن بارکد اسکنر و کامپیوتر وجود دارد که هم مانند یک رمز گشاینده عمل میکند .

بارکد اسکنر کد ها را اسکن کرده و داده های خروجی را که با خط های مشکی و فاصله ی بین آنها را ایجاد نموده مرتبط است را ایجاد میکند . پس از آنالیز شدن این داده ها توسط رمز گشا بر اساس محتوای کد و نوع کد گذاری به صورت متعارف کامپیوتری به نمایش در آورده می شود .

بارکد شناسان نماینده ی رسمی فروش بارکد خوان با دارا بودن کارشناسان متخصص شما مشتریان عزیز را در خرید بهتر و مناسب تر بارکد اسکنر راهنمایی می کند قبل از خرید با بارکد شناسان در ارتباط باشید .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()