مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

تبیلیغات

قیمت بارکد خوان
نکات کلیدی خرید بارکد خوان

بارکد QR چیست

10 / 10
از 1 کاربر

بارکد QR چیست ؟ بارکد QR که اختصار عبارت Quick Response code است به معنای کد پاسخ سریع است که از بارکد اطلاعاتی بالای دو بعدی به صورت ماتریسی تشکیل می گردد ، کد پاسخ سریع ( بارکد QR ) جهت رمزگشایی سریع از اطلاعات توسط بارکد خوان QR طراحی شده است ، تولید بارکد QR بر اساس استاندارد Iso/iec 18004 : 2006 صورت می گیرد که می توان برای تمامی اطلاعات مانند تماس ، آدرس ، قیمت کالا ، اطلاعات کالا ، پیام شامل گردد .

کاربرد های کد پاسخ سریع ( بارکد qr ) برای استفاده در تولیدات صنعتی مورد استفاده می گردید و در حال حاضر از بارکد QR در تمامی کارها می توان استفاده نمود زیرا بارکد QR قادر به ذخیره ی اطلاعات زیادی است این حجم اطلاعاتی معادل ذخیره 7089 رقم می باشد .

امکان قرائت بارکد QR و رمز گشایی از این بارکد توسط تلفن های همراه پیشرفته نیز امکان پذیر و تنها نیاز است که گوشی همراه دارای نرم افزار reader code باشد تا اطلاعات ذخیره شده در بارکد qr را به راحتی انتقال دهد .

بارکد QR به مقداری تاثیر گذار و مورد تایید است که امروزه در کشور های پیشرفته از این بارکد ( کد پاسخ سریع ) برای تبلیغات در روزنامه و مجله های معروف استفاده می نمایند و در هر بارکد QR اطلاعات زیادی از مسائل مطرح خود را ذخیره و با کمتری اشغال فضا انتشار می نمایند ، حتی از این بارکد برای تبلیغات بر روی بنر ها نیز استفاده می گردد و در آینده ای نزدیک مصارف بارکد QR گسترش بیشتری خواهد یافت .

 بارکد QR نیز در سیستم خرید و تحویل فوری در درب منزل تاثیر به سزایی داشته به شکلی که در کره جنوبی در فروشگاه های زنجیره ای از این امکان با تبلیغات اجناس خود در اکثر نقاط کشور امکان سفارش کالا از طریق بارکد QR را ساماندهی و اجرا نموده اند .

بهترین و کارایی ترین روش استفاده از بارکد QR ( کد پاسخ سریع ) امکان استفاده از طریق تلفن همراه است زیرا تمامی مردم به راحتی با استفاده از نرم افزار بارکد خوان که در گوشی همراه نصب می شود می توانند از بارکد QR با کمترین هزینه رمز گشایی نمایند که یکی از جالب ترین مصارف این بارکد ذخیره ی اطلاعات تماس می باشد که با اسکن نمودن بارکد حاوی تماس تلفن شماره تماس ذخیره شده به قسمت تماس تلفن همراه انتقال یافته در صورت تمایل تماس صورت گیرد یا در قسمت دفترچه تلفن ذخیره گردد که این اتفاق بزرگی در تبلیغات تلقی می گردد ، با مجهز نمودن تلفن همراه با نرم افزار بارکد خوان می توان کد پاسخ سریع را در روزنامه ، مجله ، کامپیوتر و یا روی تمامی بنر ها اسکن نمود و اطلاعات بارکد را ثبت نمود که این اتفاق در کمتر از یک ثانیه صورت گرفته و ذخیره می گردد .

دریافت اطلاعات qr code از طریق تلفن همراه : جهت اسکن بارکد از طریق گوشی همراه نیاز به دوربین مناسب گوشی ، قدرت پردازش سیستم عامل گوشی ، کیفیت تصویری و حجم اطلاعات بارکد ، زاویه عکس برداری از بارکد ، بارکد استاندارد تولید شده و داشتن نرم افزار بارکد خوان نصب شده داخل گوشی است که در بعضی از تلفن های همراه این کد ها به صورت پیش فرض نصب شده است ، که با اجرای نرم افزار و اسکن کمتر از ثانیه اطلاعات از بارکد به قسمت ذخیره انتقال می یابد ، بارکد qr به مقداری کاراست که بانک های کشور نیز در حال مجهز شدن به سیستم بارکد و امکان پرداخت از طریق بارکد qr می گردند و در آینده ای نزدیک خواهید دید که تمامی قبض های پرداختی دارای بارکد qr بوده که توسط بارکد خوان تلفن همراه قابل پرداخت بدون اشتباه و با سرعت بالا می باشد ، بانک رفاه اولین بانکی است که از این قابلیت استقبال نموده و سیستم پرداخت خود را به بارکد QR مجهز نموده است .

روش تولید هوشمند رپس بارکد QR بر اساس استاندارد های مشخص از جانب تولید کننده بارکد QR ( شرکت denso wave ) صورت می گیرد برای تولید کد پاسخ سریع برای سایت ، کارت ویزیت و کارت تجاری ، محصولات و غیره ... به تقسیم بندی اهمیت دهید .


بارکد qr جهت تولید آدرس ایمیل به صورت هوشمند در نظر گرفته شده است که توسط نرم افزار های استاندارد qr بارکد خوان شناسایی می شود .
جستجو گر وب جهت جستجو در گوگل به صورت هوشمند آماده شده است که توسط نرم افزار های بارکد خوان qr استاندارد شناسایی می گردد .
برای ایجاد پیامک بوده که می تواند شامل شماره ی گیرنده نیز باشد ، و توسط نرم افزار های هوشمند بارکد خوان qr قابل شناسایی می باشد .
امکان ایجاد رمز برای تماس تلفنی به صورت هوشمند می باشد که توسط نرم افزار های هوشمند بارکد خوان کد qr قابل شناسایی است .
برای ایجاد رمز متنی در نظر گرفته شده است که به صورت هوشمند و قابل بازگشایی رمز توسط بارکد اسکنر کد qr قابل شناسایی است .
برای ایجاد رمز بارکد شماره تماس می باشد که هر کدام تکی نیز به صورت هوشمند قابل ثبت و امکان اسکن با نرم افزار بارکد ریدر هوشمند qr وجود دارد .
برای ایجاد رمز آدرس های اینترنتی ، URL و لینک تنظیم شده است که توسط نرم افزار های بارکد ریدر بارکد QR به صورت استاندارد قابل شناسایی است .
دارای اطلاعاتی جهت ورود به شبکه بی سیم بوده که با نرم افزار های هوشمند بارکد اسکنر کد qr قابل شناسایی می باشد .

بارکد QR به بارکد دو بعدی نیز شناخته شده است که ظاهر بارکد به صورت مربعی است و تنها توسط بارکد خوان QR در فروشگاه ها قابل انتقال اطلاعات ذخیره شده است ، بارکد ریدر QR را می توان در هر دو گروه بارکد خوان لیزری و بارکد خوان نوری انتخاب نموده در زمان خرید بارکد خوان که قابلیت قرائت بارکد QR را داشته باشد از مشاوره ی کارشناسان بارکد شناسان استفاده نمایید .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()