مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

تبیلیغات

درباره ی بارکد خوان نوری و بارکد خوان لیزری

10 / 10
از 1 کاربر
درباره ی بارکد خوان نوری و بارکد خوان لیزری ، سوالی که در زمان خرید بارکد خوان برای کاربران مطرح می گردد این است که بارکد خوان نوری بهتر است یا بارکد خوان لیزری و دلیل آن چیست ؟ این می توان یکی از گزینه های خرید بارکد اسکنر باشد .
چه تفاوتی بین بارکد اسکنر نوری ( imager ) و لیزری است ؟
اساس تمام بارکد اسکنر ها یکی است و به یک شیوه عمل می کند ، اسکنر لیزری با تولید یک پرتو از نور ، عرضه میله در یک بارکد و فضاهای بین آنها را تشخیص می دهد تفاوت بارکد خوان نوری و بارکد خوان لیزری در چگونگی تشخیص بارکد است .
یک بارکد اسکنر لیزری یک پرتو نازک از نور بر روی بارکد منتشر می کند ، نوری که بر روی خطوط سیاه و سفید تابیده می شود ، سرعت جذب و بازتاب متفاوتی خواهد داشت بنابراین بارکد اسکنر لیزری توسط سنجش میزان نور منعکس شده قادر به تشخیص عرض میله خواهد بود .
بارکد خوان نوری ( ccd بارکدخوان ) متشابه به مکانیسم دوربین دیجیتال این سنسور با خواندن نور موثر منتشر شده بر روی عکس بارکد را می خواند.
مکانیسم اسکن لیزری در طی چند سال عملکرد خوبی را به همراه داشت و رضایت کاربران را جلب کرده بود ،با گذشت زمان تکنولوژی جدید اسکن نوری توانسته قیمت بارکد خوان را کاهش و سرعت اسکن را به صورت قابل توجه ای افزایش دهد . 
بسیاری از مشتریان به اشتباه فکر می کنندتفاوت بارکدخوان نوری و لیزری در نوع بارکدی است که می توانند اسکن کند و بارکدخوان نوری جهت خواندن بارکد های QR ( بارکدخوان دوبعدی ) و بارکدخوان لیزری جهت اسکن بارکدهای خطی است ، در حالی که تفاوت این دو فقط در مکانیسم قرائت است نه مدل بارکدهایی اسکن می شود .
بارکدخوان لیزری سه پایه اساسی جهت اسکن بارکد دارد : انتشار پرتو متحرک ( تک خط ) ، تعداد زیادی خط لیزری در یک منطقه ، همچنین انتشار پرتو لیزری در تمام جهات .
بارکد اسکنر نوری در دو حالت اسکن را انجام می دهد : به صورت خطی یا ناحیه ای .
به طور کلی بارکد اسکنر لیزری عملکرد بهتری را برای خواندن بارکد های کمرنگ و متحرکت ارائه می دهند ، در بارکد خوان لیزری حتما باید مقابل پنجره اسکنر قرار بگیرد تا بتواند بارکد را بخواند .
 بارکد خوان نوری قیمت مناسبی داشته و مکانیسم جدیدتری است به علاوه می تواند از فاصله نزدیک و یا کمی دور ، بارکد رو قرائت نماید، بارکد اسکنر نوری به دلیل توانایی اسکن در اکثر زاویه ها و یافتن بارکد در جهات مختلف عملکرد بهتر همراه با سرعت را به کاربر نشان می دهد .
بارکد خوان لیزری ، موتوردار هم نامیده می شود و پرتو های لیزری را با استفاده از موتور خود منتشر می کندو بارکد هنگامی بارکد مقابل پرتولیزر قرار گیر ، اسکن انجام می شود ، ولی بارکد اسکنر نوری دارای سنسور است و با گرفتن عکس و اختلاف سطح نور اسکن صورت می پذیرد .
از آنجا که هر دو بارکدخوان نوری و لیزری نهایتا یک کار را انجام می دهند ، تصمیم گیری در مورد انتخاب یکی از آنها کاملا به نیاز مشتری بستگی دارد .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()