مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

تبیلیغات

نحوه ی راه اندازی دستگاه بارکد خوان QD2130

10 / 10
از 1 کاربر

نحوه ی راه اندازی دستگاه بارکد خوان QD2130 جهت سهولت استفاده ی کاربران طراحی و ثبت شده است ، QD2130 با قابلیت اسکن اتوماتیک بر روی پایه و نیز پایه ی منعطف در گروه بارکد خوان رومیری قرار گرفته است ، بارکد خوان دیتا لاجیک پیشرفت زیادی در تکنولوژی نوری دارد و می توان بارکد اسکنر دیتا لاجیک با تکنولوژی نوری را برترین بارکد ریدر معرفی نمود .

دستگاه بارکد خوان ای تنظیمات خواندن متفاوتی دارد اما حالتی که خود کارخانه روی دستگاه اعمال کرده، بسیار کاربر پسندتر بوده و بسیار به عملکرد سرعت می بخشد .

دستگاه بارکدخوان quickscan i از طریق کابل های Rs-232 ، Rs-232 opos ، Keyboard wedge (KBW) ، USB ، IBM به سیستم متصل می شود .

بعد از باز کردن جعبه ی دستگاه بارکد خوان با دقت بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید لوازم جانبی دستگاه QD2100 DATALOGIC سالم باشند و در طول حمل و نقل صورت گرفته آسیب ندیده باشند و در صورت ایجاد هر گونه آسیبی با شماره 0216123 تماس حاصل بفرمایید

نحوه ی راه اندازی دستگاه بارکد خوان Quickscan qd2100

در این بخش مراحل اتصال ، اسکن ، ارتباط با سیستم میزبان را توضیح می دهیم

ابتدا کابل رابط را وصل کنید

نوع رابط را انتخاب کنید

پیکربندی تنظیمات رابط را اعمال کنید ( فقط در صورتی که تنظیمات کارخانه بر روی آن به صورت پیش فرض انجام نشده باشد )

اعمال تنظیمات متناسب با روش استفاده کاربر

نحوه ی نصب کابل رابط بارکد خوان دیتالاجیک دستی

در جعبه ی دستگاه بارکد خوان ای یک کابل وجود دارد که با مدل دستگاه بارکد خوان شما سازگار است در شکل ذیل نحوه ی اتصال کابل usb و rs-232 نشان داده شده است .

 

دستگاه بارکد خوان i را به روش های دیگر (usb ، IBM ، Keyboard wedge ) مانند شکل پایین هم می توان به سیستم متصل کرد :

 

برای هر روش اتصال ، کابل خاصی مورد نیاز است ، تصویر بالا تنها نمونه ای از اتصال را نشان می دهد و با اتصال واقعی ممکن است تا حدودی تفاوت داشته باشد اما در آخر اساس اتصال  همان است .

برنامه دستگاه بارکد خوان دیتالاجیک ای ، به صورت پیش فرض توسط کارخانه دیتالاجیک برطبق نوع رابط دستگاه پیکربندی و دستورات لازم اعمال شده است ، به علاوه در دفترچه منو دستگاه گزینه های اتنخابی زیادی جهت اعمال دستور عمل اسکن وجود دارد که کاربران می توانند با اسکن آنها متناسب با نیاز خود تنظیمات را تعییر دهند .

پس از اتمام اتصال فیزیکی دستگاه به کابل و سیستم میزبان ( کامپیوتر ) توسط یکی از پورت ها rs-232 ، usb ، سریال به صفحه ی 11 دفترچه منو مراجعه کرده و بارکد متناسب با نوع رابط را اکسن نمایید ، در هنگام اسکن توجه و دقت بسیاری به خرج دهید تا اشتباهی صورت نگیرد .

مجموع بارکد تنظیم بارکد خوان موجود در دفترچه به شرح زیر تقسیم می شوند :

کلیه تنظیمات RS-232 از صفحه ی 41 شروع می شوند

کلیه تنظیمات رابط صفحه کلید Keyboard Interface در صفحه 67 به بعد

تنظیم پورت USB-OEM Interface ، صفحه ی 81
تنظیمات IBM 46XX صفحه 83 موجود است

دستگاه بارکد خوان QUICK SCAN QD2100DATALOGIC دارای تنظیمات ویژه ای در خصوص تنظیم مدل اسکن بارکد خوان ، تنظیم صدای بوق دستگاه بارکد خوان ، تنظیم چراغ دستگاه و به علاوه فعال و غیر فعال دستگاه ، تغییر طول بارکد ، حذف بعضی از اعداد بارکد و ... می باشد .

اگر شما بارکدی را فعال نموده اید که از آن مطمئن نیستید ، یا تنظیماتی را اسکن کرده اید که با شرایط کار شما و نیازتان سازگار نیست می توانید با اسکن بارکد ذیل تنظیمات را به حالت کارخانه بازگردانی کنید توجه داشته باشید تنظیمات کارخانه بر روی رابطی که در حال حاضر فعال است ، اعمال می شود .

 

تنظیمات رابط دستگاه بارکد خوان کوئیک اسکن ای

هر مدل بارکد خوانی از یکی از تنظیمات رابط زیر پشتیبانی می کند :

مدل های عمومی ( 5 ولتی )

RS-232

RS232 OPOS

USB

Keyboard Wedge

مدل های ( 4 تا 14 ولت )

RS-232

RS232 OPOS

USB

Keyboard Wedge

اعمال تنظیمات دستگاه بارکد خوان مرتبط با رابط (پورت) دستگاه qd2100

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()